506 584 614 (PN-PT OD 7:00 DO 15:00)
Jak dbać o pościel – sprawdzone triki
Jak dbać o pościel – sprawdzone triki

Regularne, pranie, czyszczenie, wietrzenie, a także odpowiedni sposób przechowywania – to, jak pielęgnujemy pościel, wpływa na poziom zadowolenia. Decyduje również o tym, czy się wysypiamy. Sprawdź, co robić, by Twoja sypialnia zawsze była czysta, świeża i komfortowa. 

Trik nr 1: Częste wietrzenie

Regularne pranie bielizny pościelowej to działanie, którego nie można zaniedbywać. Warto jednak troszczyć się również o to, co znajduje się pod nią. Kołdry i poduszki również wymagają czyszczenia. Ważne, by regularnie je otrzepywać i wietrzyć. Dzięki temu pozostają świeże. Takie zabiegi okazują się wyjątkowo skuteczne w odniesieniu do pościeli wykonanej z naturalnych materiałów, np. z lnu lub bawełny, które nie wchłaniają wilgoci z powietrza. Regularne wietrzenie pozwala pozbyć się roztoczy, wirusów i bakterii, które atakują nasz układ odpornościowy i wywierają negatywny wpływ na samopoczucie.  

Trik nr 2: Pranie w odpowiedniej temperaturze

Ogromne znaczenie ma również to, czy i jak często pierzemy pościel. Odświeżenia wymagają nie tylko powłoczki. To, co znajduje się w ich wnętrzu, także należy otoczyć odpowiednią troską, uwzględniając oczywiście właściwości konkretnych materiałów. Przed nastawieniem pralki na odpowiedni program należy koniecznie zapoznać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu. Wynika z nich m.in., jaka temperatura wody jest optymalna w odniesieniu do konkretnego materiału. Ważne, by dowiedzieć się również, jaki rodzaj prania powinno się wybrać. Niektóre tkaniny ulegają zniszczeniu, gdy są czyszczone w pralce lub przy użyciu środków chemicznych. Należy więc prać je ręcznie lub czyścić przy użyciu łagodnych środków.  

 

 

Trik nr 3: Czyszczenie

Pościel z naturalnego pierza pierze się nie częściej (i nie rzadziej) niż co 2-3 lata. Ważne, by czyścić ją przy użyciu wody z pianą z mydła. Stosowanie bardziej inwazyjnych środków może spowodować nieodwracalne zniszczenia i utratę właściwości. Zanim zdecydujemy się na zakup pościeli określonego rodzaju, zapoznajmy się ze specyfikacją i określmy, czy mamy czas i ochotę, by zajmować się nią w określony sposób.

Trik nr 4: Pokrowce i ochraniacze

Bardzo ważne jest dbanie nie tylko o kołdrę i poduszki. Równie duże znaczenie ma pielęgnacja, a także regularne wymiany materaca. Zakup nowego materaca warto powtarzać średnio co 8-10 lat – w zależności od modelu. Niezmiernie ważne jest również jego regularne czyszczenie oraz ochrona. Warto np. kupować i prać specjalne pokrowce, które chronią materiał przed zniszczeniem, a także zapobiegają wnikaniu roztoczy, bakterii itp.  

 

 

Niezależnie od tego, jak dbasz o swoją pościel, działaj regularnie i konsekwentnie. Dzięki temu będziesz cieszyć się świeżością i dobrym zdrowiem, a także komfortem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium