506 584 614 (PN-PT OD 7:00 DO 15:00)
Jak zapewnić zdrowy sen alergikowi?
Jak zapewnić zdrowy sen alergikowi?

Roztocza i grzyby – to właśnie te mikroorganizmy zagościły na dobre w naszych domach. Uwielbiają środowiska ciepłe i wilgotne. Pościel stanowi ich najlepsze miejsce rozwoju, skąd ciężko jest je wykurzyć. Co zrobić, by zapewnić zdrowy i spokojny sen alergikowi?

 

PORADA NR 1 Sprawdź, co go uczula?

Pościel jest produktem do codziennego użytku, który oprócz walorów estetycznych, powinien zapewniać bezpieczny i zdrowy sen. Wybór kołdry dla alergika jest bardzo trudny, bowiem jest on podatny na działanie różnych materiałów, roztoczy lub kurzu. W przypadku objawów, takich jak: kichanie, kaszel czy wysypka – warto zastanowić się nad nową pościelą, np. pościelą antyalergiczną.

 

PORADA NR 2 Wybierz kołdrę antyalergiczną.

Kołdra antyalergiczna jest kołdrą wyprodukowaną przy użyciu surowców aktywnie przeciwdziałających namnażaniu się substancji, które tworzą alergię. Kołdry nie wchłaniają wilgoci, łatwo je czyścić, nawet w wysokich temperaturach nie tracą swoich właściwości.

PORADA NR 3 Jak najczęściej wietrz pokój i regularnie wymieniaj pościel

Niezależnie od tego, jaką kołdrę wybierzesz, nie zapominaj o tym, by regularnie wietrzyć zarówno pościel, jak i mieszkanie. Mroźne i słoneczne dni dają ku temu najlepszą okazję. Niska temperatura, a także promieniowanie UV zabija wszelkie roztocza, a także likwiduje ich odchody.

Regularne pranie i wymienianie pościeli, koców i poduszek sprzyja zachowaniu czystości i likwidowaniu bakterii na nich. Należy to robić minimum raz na dwa tygodnie. Pościel pierz w temperaturze minimum 60 st. C.

 

PORADA NR 4 Zdecyduj się na przewiewne, naturalne materiały pościeli.

Pościel bawełniana jest najchętniej wybieranym produktem. Ma wiele plusów: pozostaje miła w dotyku, można ją prać w wysokiej temperaturze, łatwo utrzymać ją w czystości. Poza tym pościel bawełniana świetnie utrzymuje ciepło, a jednocześnie pozostaje przewiewna.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest pościel bambusowa. Pościel bambusowa zawiera w 100 % włókna bambusowe, które posiadają naturalne właściwości bakteriobójcze. Pościel ta schnie szybko, jest odporna na wilgoć.PORADA NR 5 Zabezpiecz materac.

Nawet jeśli materac nie jest antyalergiczny – dobrze jest zabezpieczyć go odpowiednim ochraniaczem. Wybierz taki, który można łatwo prać, zwłaszcza w wysokiej temperaturze (nawet 95 st. C). Wodoodporny ochraniacz na materac ochroni materac nie tylko przed płynami, ale i namnażaniem się roztoczy.

Utrzymanie czystości w pokoju, regularne wietrzenie i pranie pościeli, kołdry, a także ochraniaczy na materace pozwoli wyeliminować roztocza i bakterie z pokoju alergika. Odpowiedni dobór kołdry i materiałów pościeli przyczyni się do spokojnego snu, bez narażania alergika na reakcje alergiczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium