Jaka pościel dla alergika? Pościele hipoalergiczne

0
Jaka pościel dla alergika? Pościele hipoalergiczne

Alergia to szczególnie nieprzyjemna przypadłość, która dotyka coraz więcej osób każdego roku. Należy wiedzieć o tym, że popularne przekonanie o tym, że to kurz powoduje dolegliwości alergiczne nie jest do końca poprawne. Kaszel, świąd, niedrożność zatok i wiele innych symptomów powodują roztocza. Osoby skłonne do alergii powinny zatem szczególnie dbać o to, jak i na czym śpią. W dzisiejszym artykule podzielimy się naszą wiedzą na temat pościeli dla alergika. Zapraszamy do lektury!

Jaka pościel dla alergika? Pościele hipoalergiczne

Co wywołuje alergie? Higiena pościeli

Alergia to odpowiedź organizmu na jakiś czynnik, którego nie toleruje. Wyrzut histaminy w reakcji na różnorodne substancje może pojawić się właściwie na każdym etapie życia, a raz wywołana alergia wcale nie musi oznaczać, że będziemy źle reagować na daną rzecz przez resztę życia. Wiele niemowlaków miewa nietolerancje, które z czasem przestają być problemem i odwrotnie, osoby, które przez całe życie nie były na nic uczulone, nagle zaczynają odczuwać dolegliwości spowodowane np. roztoczami. Nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co dokładnie wywołuje alergie, jednak naukowcy są zgodni, że dużą rolę w skłonnościach do alergii ma genetyka. Jeśli martwi cię fakt, że nagle możesz zacząć reagować alergicznie na kurz, zadbaj o to by w domu zawsze było czysto. Jednym z największych siedlisk roztoczy jest oczywiści nasza pościel, dlatego by uniknąć nieprzyjemnych objawów, które niesie ze sobą alergia, musisz pamiętać o odpowiedniej higienie pościeli, która należy zmieniać tak często, jak to możliwe. 

Pościel bawełniana – właściwości pościeli bawełnianej

Bawełna jest materiałem znanym i stosowanym przez ludzi od tysiącleci. Pościel wykonana z bawełny jest znana i lubiana przez wielu i nic w tym dziwnego, jest to materiał naturalny, lekki i przewiewny. Pościel bawełniana umili ciepłe noce, delikatnie przepuszczając powietrze, zaś zimą pozwoli ogrzać ciało, utrzymując je komforcie. Dzięki temu, że materiał jest odporny na pranie w bardzo wysokich temperaturach oraz prasowanie, łatwo utrzymać pościel w czystości, co jest szczególnie ważne dla osób skłonnych do alergii. Zatem do właściwości pościeli bawełnianej należą:

[product category_id="89" limit="4" onlyAvailable="true"]
  • naturalność 
  • dobra oddychalność 
  • trwałość 
  • wytrzymałość 
  • szeroka i łatwa dostępność wielu wersji kolorystycznych 
  • duża higroskopijność
  • jest to materiał dobry dla alergików 
[product category_id="31" limit="4" onlyAvailable="true"]

Pościel dla alergika

Na rynku istnieją specjalne pościele i kołdry antyalergiczne, które gwarantują (oczywiście do pewnego stopnia) brak dolegliwości powodowanych odchodami roztoczy kurzowych. Jeśli dana osoba mocno boryka się z problemami powodowanymi alergią, warto zastanowić się nad taką inwestycją. Dla tych, którzy nie wymagają dodatkowych środków istnieje także domowy sposób na powstrzymanie roztoczy przed namnażaniem się w naszym łóżku, a jest to utrzymanie pewnych nawyków. 

  1. Utrzymanie generalnej higieny ciała oraz miejsca, w którym śpimy – regularne pranie w wysokich temperaturach, prasowanie oraz zmienianie poszewek jest bardzo dobrym sposobem na pozbycie się z nich nieproszonych gości 
  2. Wietrzenie pościeli – ścielenie łóżka od razu po przebudzeniu to sposób na dobre rozpoczęcie dnia, tak przynajmniej mówią wszyscy znawcy do spraw rozwoju i motywacji. Aby pozwolić pościeli na chwilę oddechu, zaraz po przebudzeniu otwórz okno i dokładnie ją wywietrz, by dopiero po godzinie zająć się ścieleniem.
  3. Latem wymieniaj pościel najczęściej jak możesz – oczywiście nie mówimy tu o codziennym przebieraniu kołdry, jednak miej na uwadze fakt, że kiedy za oknem panują wysokie temperatury nasze ciało zdecydowanie bardziej się poci 
  4. Odkurzaj materac – doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że odkurzanie materaca nie należy do rutyny sprzątania większości osób, jednak po dłuższym czasie użytkowania mogą się tam nagromadzić miliony roztoczy.
  5. Pierz kołdry i poduszki – jeśli tylko producent na to pozwala od czasu do czasu pierz je w wysokiej temperaturze około 60 stopni, by pozbyć się nagromadzonych roztoczy

Więcej na temat pościeli i organizacji życia domowego przeczytasz tutaj:

/userdata/public/news/images/122.jpg

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
O nas

Witaj na naszym blogu ❤️

Blog Darymex o wystroju wnętrz to prawdziwe źródło inspiracji, przygotowane z myślą o Tobie!

Zaloguj się
Ulubione
Koszyk

Kontynuuj z

Zaloguj się przez Facebook Zaloguj się przez Google

Nie masz jeszcze konta?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium