506 584 614 (PN-PT OD 7:00 DO 15:00)
Pościel jako prezent ślubny – przegląd
Pościel jako prezent ślubny – przegląd

Towarzyszenie parze młodej podczas najważniejszego, pierwszego dnia ich wspólnego życia to emocjonujący moment. Warto dobrze się do niego przygotować. Jednym z istotniejszych aspektów, o jakie musimy zadbać, jest wybór prezentu. Czy zakup pościeli to dobry pomysł? Oczywiście, pod warunkiem, że znamy potrzeby nowożeńców i troszczymy się o jakość.

Kołdra – pojedyncza czy podwójna?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji w kwestii wyboru podarunku warto sprawdzić, czy przyszli nowożeńcy preferują np. podwójne czy pojedyncze kołdry. Dobrze jest sprawdzić również, czy nie cierpią np. na alergie. Dolegliwości tego typu uniemożliwiają np. sypianie na poduszce wypełnionej gęsimi piórami, owczą wełną itp. Jeśli nie możemy się tego dowiedzieć, wręczmy voucher lub upewnijmy się, czy sprzedawca oferuje możliwość wymiany, a jeśli tak, to na jakich warunkach. W ten sposób upewnimy się, że nasz prezent będzie trafiony. Należy rozważyć również, czy kupić kołdrę całoroczną, czy wyraźnie zimową lub letnią. Od tego, jaką podejmiemy decyzję, zależy komfort eksploatacji i higiena snu.  

Komplety pościeli – czy warto?

Dobrze jest zastanowić się także nad zakupem zestawu pościeli, tzn. dużej, sypialnej kołdry i kilku poduszek. W takim komplecie mogą znaleźć się także dwie, nieco mniejsze kołdry – tak, by każde z małżonków zachowało pewną autonomię. Przed wyborem konkretnych rozmiarów warto wybadać potrzeby pary młodej. Inne rozwiązanie to zakup nie tylko pościeli, ale również bielizny pościelowej, tj. poszew na kołdry, poszewek na poduszki, prześcieradeł itd.

Jeśli zdecydujemy się na podarowanie młodym bielizny pościelowej, możemy pomyśleć o personalizacji, np. o wyhaftowaniu inicjałów lub uwzględnieniu motywu przewodniego przyjęcia weselnego.    

Co jeszcze można wręczyć nowożeńcom?

Ciekawym dodatkiem do pościeli są ręczniki. Można wybrać zwyczajny fason lub taki, na którym są wyszyte imiona nowożeńców lub napisy: „żona”, „mąż”. Warto pomyśleć także o zakupie szlafroków do kompletu. Prezenty tego rodzaju sprawdzą się znakomicie nie tylko w warunkach domowych, ale również w trakcie podróży – poślubnej i późniejszych eskapad. Będą także wspaniałą pamiątką pierwszych chwil małżeństwa, które po latach będzie można wspominać z łezką w oku. Przed dokonaniem wyboru, dobrze jest zastanowić się, co lubią i czego tak naprawdę oczekują osoby, które chcemy uszczęśliwić.   

 

Zasady, którymi warto kierować się, wybierając prezent ślubny:

  1. Zweryfikuj potrzeby i oczekiwania pary młodej, np. pytając o to, czy istnieje lista prezentów – otrzymanie kilku kołder i kilkunastu poduszek może okazać się kłopotliwe dla „bohaterów dnia”.
  2. Postaraj się poznać gust przyszłych nowożeńców.
  3. Rozważ wykupienie bonu podarunkowego. Sprawdź zasady zwrotu lub wymiany towaru obowiązujące w sklepie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium