Kołdra obciążeniowa GravityBlankets®

0

Kołdry obciążeniowe GravityBlankets® są szyte ręcznie pod nadzorem wykwalifikowanych terapeutów. Cała produkcja odbywa się w Polsce od 2012 roku z najwyższej jakości certyfikowanych materiałów. Wyroby są zarejestrowane jako wyrób medyczny w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. Wkład kołder stanowią szklane kulki wypełniające kwadratowe komory. W tym wpisie przybliżymy, co to są kołdry obciążeniowe i w jakim celu się je stosuje.

Kołdra obciążeniowa GravityBlankets®

Kołdry obciążeniowe GravityBlankets® są szyte ręcznie pod nadzorem wykwalifikowanych terapeutów. Cała produkcja odbywa się w Polsce od 2012 roku z najwyższej jakości certyfikowanych materiałów. Wyroby są zarejestrowane jako wyrób medyczny w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. Wkład kołder stanowią szklane kulki wypełniające kwadratowe komory.

Kołdry obciążeniowe są znane w środowisku medycznym i stosowane w terapii od wielu lat. Ich działanie polega na stymulowaniu głębokim dotykiem, a cała terapia opiera się na wywieraniu nacisku na określone partie ciała oraz wywoływaniu zamierzonych reakcji organizmu. Zabieg obniża poziom kortyzolu (hormon stresu) i pobudza wydzielanie serotoniny. Kołdra obciążeniowa pomaga zrelaksować ciało, poprawia sen i dba o dobre samopoczucie. Dodatkowo głęboki dotyk obniża tętno i ciśnienie krwi.

Produkcja kołder obciążeniowych

Kołdry obciążeniowe GravityBlankets® są szyte ręcznie w 100% z hiszpańskiej bawełny z certyfikatem Oeko Tex Standard 100. Są przeszywane z wieloma kwadratowymi panelami wypełnionymi szklanymi mikrokulkami, co zapewnia równomierne rozłożenie masy na całej długości. Do wypełnienia użyto szkła, ponieważ jest ono wyższej jakości niż powszechnie stosowany plastik, a dodatkowo szkło daje bardziej delikatne odczucie. Szklane mikrokulki wyprodukowane są w Republice Czeskiej i składają się z 85% dwutlenku krzemu (SiO2) i tlenku sodu (Na2O). Kołdra przepuszcza powietrze, dzięki czemu temperatura jest zrównoważona tworząc przyjemne uczucie ciepła.

Poszewki na kołdry obciążeniowe są uszyte w 100% w Polsce z miękkiego weluru. Jedna strona poszewki jest gładka, natomiast druga posiada kwadratowy wzór. Produkt jest przyjemny i delikatny dla całego ciała z obu stron.

 Kołdra obciążeniowa 135x200 zioła, poszewka letnia, Gravity

Kołdry obciążeniowe – dla kogo?

Kołdry obciążeniowe przeznaczone są przeznaczone dla osób cierpiących na stres, mających problemy ze snem, problemy rozwojowe, takie jak ADHD, autyzm, zespół Aspergera oraz zespół Downa. Kołdra obciążeniowa została stworzona aby redukować uczucie stresu i lęku. Przyjemny nacisk podnosi poczucie bezpieczeństwa oraz rozluźnia i wycisza ciało oraz umysł. Kołdra obciążeniowa przyspiesza zasypianie, ogranicza ruchy samostymulujące oraz przywraca głęboki i nieprzerwany sen. Wykorzystuje ona równomierny nacisk na głęboko położone partie ciała.

Otulenie się kołdrą obciążeniową pobudza wydzielanie serotoniny (hormon szczęścia) oraz melatoniny (hormon snu). Euforyczne uczucie odprężenia sprawia, że sen jest zdrowszy, głębszy i ciągły, co przekłada się na spokojniejsze funkcjonowanie w dzień.

 Kołdra obciążeniowa 110x170 dla dzieci, kucyki, poszewka letnia, Gravity

Jak dobrać kołdrę obciążeniową?

Kołdra dostępna jest w rozmiarze 135x200cm oraz King Size 150x220cm. Dostępnych jest kilka kategorii wagowych 4, 6, 8, 10, 12 kg. Ciężar kołdry powinien odpowiadać wadze 10% wagi ciała. Kołdry przeznaczone są do użytku dla jednej osoby, ponieważ dobieramy ją do indywidualnych rozmiarów oraz wagi. Dla pary polecamy zakup dwóch osobnych kołder.

Kołdry są przeznaczone głównie dla dorosłych, jednak w ofercie są dostępne kołderki dla dzieci w rozmiarach 90x120cm, 100x150cm, 110x170cm o wadze 3 oraz 4 kg.

Wszystkie kołdry są hipoalergiczne, dzięki czemu idealnie nadają się dla alergików.

Kołdry obciążeniowe – na jaką porę roku?

Kołdry obciążeniowe GravityBlankets® można stosować cały rok, ponieważ składają się z dwóch uzupełniających warstw. W ofercie dostępne są dwa rodzaje poszewek – wersja letnia jest przewiewna i nie kumuluje ciepło, natomiast zimowa (całoroczna) posiada warstwę z cieplną, zewnętrzną powłoką.

Jak pielęgnować kołdrę GravityBlankets®?

Kołdry obciążeniowe można prać w pralce w 30°C w delikatnym środku piorącym bez zmiękczaczy. Suszymy ją na płasko.

 Kołdra obciążeniowa 135x200 szare gwiazdy, poszewka letnia, Gravity

Kołdra obciążeniowa GravityBlankets® zapewni spokojny i zdrowy sen każdej nocy. Zapraszamy do poznania całej oferty kołder obciążeniowych w naszym sklepie.

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
O nas

Witaj na naszym blogu ❤️

Blog Darymex o wystroju wnętrz to prawdziwe źródło inspiracji, przygotowane z myślą o Tobie!

Zaloguj się
Ulubione
Koszyk

Kontynuuj z

Zaloguj się przez Facebook Zaloguj się przez Google

Nie masz jeszcze konta?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium