Pierwsze zabawki dla dziecka - jakie wybrać zabawki dla niemowlaka?

0

Okres niemowlęcy trwa od momentu urodzenia do ukończenia pierwszego roku życia. W tym czasie następuje intensywny rozwój umysłowy i fizyczny, dlatego ważne jest, aby dostarczyć dziecku odpowiednich bodźców.

Pierwsze zabawki dla dziecka - jakie wybrać zabawki dla niemowlaka?

Okres niemowlęcy trwa od momentu urodzenia do ukończenia pierwszego roku życia. W tym czasie następuje intensywny rozwój umysłowy i fizyczny, dlatego ważne jest, aby dostarczyć dziecku odpowiednich bodźców.

Wybór pierwszej zabawki dla niemowlaka

Do wózka oraz do samochodu warto kupić dziecku pluszową przywieszkę, pozytywkę lub spiralę edukacyjną. Takie zabawki wspierają umiejętności wzrokowe, ruchowe oraz dotykowe. Jeżeli wybieramy zabawki do łóżeczka dla naszego malucha wybieramy spośród grzechotek oraz edukacyjnych zabawek. Dodatkowo nie możemy zapomnieć o gryzaku. Zabawki dla malucha powinny być miękkie, nieskomplikowane, lekkie oraz bezpieczne. Przy wyborze pierwszej zabawki należy pamiętać o tym, żeby nie była ona zbyt głośna, ponieważ zbyt duże natężenie dźwięku może doprowadzić do uszkodzenia słuchu.

Jakie wybrać kolory zabawek?

Podczas wyboru zabawki dla dziecka ważne jest nie tylko zastosowanie, ale również kolor. W pierwszym miesiącu życia stawiam na kontrastowe zestawienia kolorystyczne, najlepiej sprawdzą się czarno-białe wzory. Od 6. miesiąca życia proponujemy dziecku żywe i jednolite kolory, takie jak czerwony, żółty, zielony.

Wybór zabawki odpowiedniej do wieku

W pierwszym roku życia dziecko intensywnie się rozwija i potrzebuje wiele uwagi. Noworodek przez większość czasu śpi, jednak idealną zabawką będzie coś, co zawiśnie nad łóżeczkiem i będzie można podążać za tym wzrokiem. Ważne jest, aby zabawka była w kontrastowych kolorach, dzięki czemu nie nadwyrężymy wzroku dziecka. Od 3. miesiąca życia niemowlę zaczyna wkładać wszystko do buzi, dlatego przychodzi pora na gryzaki, które uśmierzą ból dziąseł. Dziecko zaczyna interesować się również dźwiękami, więc dobrym pomysłem będą również grzechotki oraz zabawki sensoryczne. Dziecko zaczyna się interesować światem, dlatego świetnie sprawdzą się maty edukacyjne. Po 6. miesiącu życia dla dziecka ciekawe będą zabawki interaktywne, które wydają dźwięki, mają wyraziste kolory i struktury. Każde dziecko uwielbia maskotki, które zawsze będą doskonałym prezentem dla malucha.

Podczas wyboru zabawek dla niemowląt najważniejsze jest, aby były one całkowicie bezpieczne. Musimy pamiętać o tym, że nie mogą one zawierać drobnych elementów, które są łatwe do połknięcia oraz aby nie miały groźnych barwników. Dodatkowo warto pamiętać o walorach edukacyjnych. Przed zakupem należy sprawdzić, czy dana zabawka posiada atesty i jest bezpieczna dla alergików.

 Tęcza 6 el. 0+, pastelowa, Grimm's

Podczas wyboru pierwszej zabawki dla dziecka przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby były bezpieczne, nie posiadały żadnych sznurków i małych elementów. Ważne jest, aby zabawki posiadały odpowiednie atesty i zalecenia.

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
O nas

Witaj na naszym blogu ❤️

Blog Darymex o wystroju wnętrz to prawdziwe źródło inspiracji, przygotowane z myślą o Tobie!

Zaloguj się
Ulubione
Koszyk

Kontynuuj z

Zaloguj się przez Facebook Zaloguj się przez Google

Nie masz jeszcze konta?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium