Jak pościelić łóżko? Sposoby na ład w sypialni

0

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ścielenie łóżka ma sens, skoro cały dzień spędzamy poza sypialnią. Jednak, jeżeli chcemy zachować ład, warto poświęcić na to chwilkę, ponieważ łóżko to najważniejszy element sypialni. Sposób na ścielenie łóżka powinien być dostosowany do charakteru właściciela sypialni. We wpisie podpowiadamy, jak efektownie pościelić łóżko w sypialni.

Jak pościelić łóżko? Sposoby na ład w sypialni

Ścielenie w sposób hotelowy

Jeżeli wolisz uporządkowane aranżacje polecamy styl hotelowy. Jednak należy mu poświęcić około 10 minut. Na początek pod właściwą kołdrą umieść prześcieradło lub cienki pled, aby jego górna krawędź wystawała ponad górną krawędzią kołdry zewnętrznej, aby można ją było dekoracyjne wywinąć na kołdrę. Następnie wyrównaj pościel, a dolnej części łóżka ułóż jednokolorową narzutę w taki sposób, aby symetrycznie opadała po obu stronach. Na koniec poukładaj poduszki pionowo, najpierw większe, później mniejsze. Aby dodać jeszcze bardziej hotelowego charakteru wsuń końce kołdry i narzuty pod materac.

W hotelowym ładzie ważny jest każdy szczegół. Warto postawić na klasyczną pościel w stonowanych barwach z najwyższej jakości materiału. Ważne jest, aby wszystkie dodatki stanowiły harmonię i całość. Ten styl przywołuje na myśl luksus oraz podwyższony komfort.

[product id="104468, 104472, 104589, 16501" limit="4" onlyAvailable="true"]

Ścielenie za pomocą narzuty

Osoby, które duża wagę przywiązują do higieny pościeli z pewnością polubią ścielenie łóżka z wykorzystaniem narzuty. Jest to doskonała opcja dla osób, które lubią dłużej pospać. Sposób ten sprawdzi się również u alergików oraz osób z tendencją do podrażnień skóry, ponieważ pozostawienie pościeli bez przykrycia na cały dzień nie chroni jej przed zanieczyszczeniami oraz zarazkami. W tym sposobie ścielenia można spotkać dwie szkoły. Jedna mówi, że narzuta musi sięgać do podłogi na wszystkich stronach łóżka, a druga opcja to włożenie końców narzuty pod materac. Wybór odpowiedniej metody to kwestia indywidualna zależna od upodobań. Ważne jest wybranie ulubionego sposobu przed zakupem narzuty, aby kupić odpowiedni rozmiar.

[product category_id="20" limit="4" onlyAvailable="true"]

Ścielenie w artystycznym nieładzie

Osoby, które nie mają rano czasu na ścielenie łóżka powinny wybrać artystyczny nieład. W tym wydaniu można nakryć łóżko dekoracyjną narzutą w dużym rozmiarze, która osłoni całe łóżko. W tym przypadku ważna jest dyscyplina kolorystyczna, dzięki czemu całość wygląda efektownie. W artystycznym nieładzie zagłówek możemy zastąpić poduszkami. Cała aranżacja jest przytulna, dlatego sprawdzi się u osób, które lubią się czuć domowo i swobodnie.

Jak pościelić łóżko z dwoma kołdrami?

W przypadku, kiedy mamy dwie kołdry warto ułożyć pościel i poduszki symetrycznie, co wprowadza poczucie porządku. Kołdry możemy złożyć osobno po obu stronach łóżka, lub ułożyć płasko jedna na drugiej. Ważne jest, aby obie poszewki były takie same, ponieważ pozwoli to zachować ład.

[product id="101388, 101384, 101382, 104466" limit="4" onlyAvailable="true"]

A Ty w jaki sposób lubisz ścielić swoje łóżko?

Więcej artykułów na ten temat na naszym blogu:

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
O nas

Witaj na naszym blogu ❤️

Blog Darymex o wystroju wnętrz to prawdziwe źródło inspiracji, przygotowane z myślą o Tobie!

Zaloguj się
Ulubione
Koszyk

Kontynuuj z

Zaloguj się przez Facebook Zaloguj się przez Google

Nie masz jeszcze konta?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium