Perfekcyjne składanie pościeli – krok po kroku

0

Niektóre obowiązki domowe nie należą do przyjemnych. Jednym z przykładów jest złożenie pościeli przed włożeniem jej do szafy. Często pomimo prób idealnego złożenia pościeli, efekty są niezadowalające. Nasz poradnik pomoże Ci osiągnąć zamierzony efekt. Przedstawimy sposoby na składanie pościeli wraz z ich zaletami. Gwarantujemy, że po przeczytaniu artykułu Twoja szafa będzie wyglądała doskonale.

Perfekcyjne składanie pościeli – krok po kroku

Praktyka czyni mistrza. Oznacza to, że składanie pościeli przestanie być problemem po nabraniu doświadczenia. Prawidłowe składanie pościeli pozwala na oszczędność przestrzeni w szafie, dzięki czemu znajdzie się w niej miejsce na wiele innych tekstyliów. Dodatkowo odpowiednio złożona pościel sprawia, że po rozłożeniu jest ona prosta i możliwe, że nie będzie konieczności użycia żelazka.

Jak złożyć pościel?

Najwygodniejszym sposobem na złożenie pościeli jest sprowadzenie jej do kwadratu lub prostokąta, ponieważ większość regałów ma właśnie taki kształt. Poniżej przedstawimy kilka sposobów, jak składać pościel, aby wszystko było na swoim miejscu:

  • Cały komplet do poszewki – często zdarza się, że wyciągając z szafy poszwę na kołdrę, nie możemy znaleźć poszewek do kompletu. Można jednak zaradzić na ten problem, wkładając cały komplet do jednej z poszewek. Najpierw należy złożyć komplet w prostokąt, a następnie włożyć do poszewki. Jeżeli do każdego kompletu pościeli mamy osobne prześcieradło, również warto je dołożyć do naszego „pokrowca”. Po włożeniu całości wystarczy zawinąć nadmiar materiału pod spód i schować do szafy. Jest to szybka i praktyczna metoda.
  • Zawijanie w poszwę – innym sposobem na przechowywanie pościeli jest złożenie prześcieradła i poszewek w równej wielkości prostokąty. Poszwę na kołdrę składamy na pół, wcześniej przygotowane rzeczy układamy na niej w stosie i całość zawijamy.
  • Kieszonka z poszwy na kołdrę – poszwę najpierw składamy na pół wzdłuż dłuższego boku, następnie jeszcze raz na pół, w środku umieszczamy poszewki i poskładane prześcieradło i znowu składamy całość w kwadrat.
  • Składanie bezbrzegowe – aby ułożyć pościel w taki sposób, żeby nie było widać lamówek ani brzegów należy ułożyć kołdrę na płaskiej powierzchni i położyć na niej pozostałe elementy. Następnie trzeba zagiąć boki do środka po 5 centymetrów z każdej strony. Na koniec składamy całość w kostkę lub prostokąt.

Jak składać prześcieradło z gumką?

Podczas składania pościeli najwięcej problemów generuje złożenie prześcieradła z gumką. Jego złożenie należy rozpocząć od przewrócenia na lewą stronę. Następnie w rogi z gumką na krótszym boku wkładamy dłonie i składamy je. Jeden róg umieszczamy w drugim i zwijamy prześcieradło w rulon. Drugim sposobem jest przewrócenie prześcieradła na lewą stronę i położenie go na płaskiej powierzchni. Wkładamy dłonie w rogi i składamy na pół, przeciwległe rogi wkładamy w siebie i składamy prawą oraz lewą stronę do środka. Tak otrzymany prostokąt składamy na pół i otrzymujemy prostokąt.

Gdzie przechowywać pościel?

Najlepszym miejscem do przechowywania złożonych kompletów pościeli jest bieliźniarka, czyli osobna szafka do przechowywania wyłącznie bielizny pościelowej. Jeżeli nie chcemy dokładać kolejnego mebla wystarczy dodatkowe miejsce w szafie, przeznaczone właśnie na pościel. Komplety można również przechowywać w szufladzie pod materacem. Dodatkowo wypraną i złożoną pościel możemy włożyć do specjalnych pokrowców-pojemników. Najważniejsze, żeby miejsce, w którym chcemy przechowywać pościel było suche.  

[product category_id="14" limit="4" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Zobacz więcej naszych porad:

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
O nas

Witaj na naszym blogu ❤️

Blog Darymex o wystroju wnętrz to prawdziwe źródło inspiracji, przygotowane z myślą o Tobie!

Zaloguj się
Ulubione
Koszyk

Kontynuuj z

Zaloguj się przez Facebook Zaloguj się przez Google

Nie masz jeszcze konta?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium